Typer Euro 2016

Historia serwisu

Jako młody człowiek byłem (DAWID 29) zafascynowany futbolem, a przede wszystkim Milanem. Pokochałem ten zespół odkąd zacząłem interesować się, jako mały chłopiec, piłką nożną. Przeżywałem z Milanem wielkie chwile. Jako kibic chciałem podzielić się z innymi swoją pasją, dlatego też naszła mnie chęć stworzenia strony internetowej o tematyce piłkarskiej, a głównie o Milanie. Drużyna z Mediolanu zdobyła mistrzostwo Włoch w sezonie 2010/2011, a mój zapał do tworzenia serwisu był jeszcze większy.

Około 30 sierpnia roku 2011 z czystej ciekawości jak wziąć się za zakładanie strony, na serwerze manifo, rozpoczęła się praca nad stroną. Wówczas nasz serwis nosił nazwę Rosso-Nero.manifo.com. Długo jednak trwało zapoznanie się z wszystkim, były chwile słabości, jednak po dość długim czasie udało się wszystko poskładać w całość.

Kiedy już wszystko było gotowe i czekało jedynie na premierę, postanowiłem dać głos do internetu, iż taka strona istnieje. Pisałem więc do administratorów wielu stron z prośbą o wymianę buttonami. Jako pierwszy mą propozycję przyjął Adrian, administrator WojciechSzczesny.y0.pl (nick CzaPczakS). Miało to miejsce 17 września 2011 roku. Ku mojemu zdziwieniu strona dość szybko dała echo w internecie i to my wówczas otrzymywaliśmy ofertę wymiany grafikami promującymi nasze strony. Takową dostaliśmy od admina strony Robben.dbv.pl. Oczywiście po krótkiej dyskusji wymiana doszła do skutku. Po wymienieniu się kodami html dodałem button na stronę. Błąd w kodzie spowodował ogromny „bałagan” na serwerze, którego nie udało się uporządkować. Nerwy puściły i postanowiłem usunąć portal.

Jak się niedługo okazało moja decyzja była trafna, jednak bez własnego serwisu nie potrafiłem normalnie funkcjonować. Postanowiłem zbudować wszystko jeszcze raz. W taki sposób powstał nowy, choć oparty na starym, serwis o AC Milan. Jego nazwa to ForzaMilan.manifo.com. Od tego czasu wszystko działo się w błyskawicznym tempie. Podpięcie subdomeny acm24.rox.pl, zmiany wyglądu. Ogromnym krokiem wprzód było z pewnością wykupienie domeny ACMilan24.com.pl, które miało miejsce 21 grudnia 2011 roku, oraz zakup serwera na manifo. Ciągle jednak brakowało nam panelu logowania, co stanowiło niemały problem (choćby w celu utworzenia redaktorów). Po e-mailu od właścicieli manifo, w którym poinformowano mnie, że nie wiadomo kiedy panel logowania będzie dostępny, podziękowałem za współpracę.

Od 3 marca 2012 roku zaczęły się prace nad nową odsłoną serwisu. Zmiany ogromne, ponieważ od oprogramowanie zmieniliśmy design kończąc na dodaniu panelu logowania. Strona została oparta o dość prosty system WordPress dający wiele możliwości. Niestety na początku maja 2012 roku strona miała problemy prawne. Powróciła do życia po dwóch tygodniach pod nową nazwą, MilanNews.pl.

W lipcu 2012 roku zorganizowano nabór do redakcji. Ku naszemu zaskoczeniu zgłosiło się wiele osób, które zostały przyjęte do naszego grona. Dzięki wytężonej pracy udało się w tym miesiącu napisać 331 aktualności, co jest rekordem serwisu.
Dnia 31 października 2012 roku, na stronie został zamieszony wpis numer 1 000. Oto jego treść: LINK.
1 sierpnia 2013 roku znów obchodziliśmy okrągłą rocznicę, tym razem na stronie pojawił się 2-tysięczny news! Oto on: LINK.