Typer Euro 2016

Raiola: „Jesteśmy bardzo daleko od kompromisu” [aktualizacja! 12:29]

Jak podaje Sky Sport 24, Zlatan Ibrahimović przyjął ofertę PSG!. Według tego samego dziennika informacyjnego dziś po południu odbędzie się spotkanie Mino Raioli z przedstawicielami Paryskiego klubu. Czy zatem już dziś będzie oficjalna wiadomość o transferze rosłego napastnika i Brazylijczyka? A może Silvio Berlusconi znów wkroczy do akcji i zablokuje transfery obu zawodników?

13:34 – Jak dowiedział się portal Milannews.it Ibrahimović żąda 4-letniej umowy i 14 mln.€ rocznie!…

13:40 – Dziś rano przy Via Turati obecni byli agent Matti Destro i Davide Astoriego. Transferowa ofensywa Rossoneri?.

13:58 – Na 15:30 zaplanowane jest spotkanie Raiola – Leonardo.

14:00 – Thiago Silva ma dostać 5 – letni kontrakt i pensje w wysokości 7,5 mln euro rocznie + 1,5 mln euro rocznego bonusu.

14:27 – Dziennikarze współpracujący z Milannews poinformowali, że współpracujący z nimi wysłannik Kristianstadsbladet próbował przekonać CEO Milanu do skomentowania całej sprawy: „Rozumiem, że chcielibyście wiedzieć więcej na ten temat, lecz na razie nie mogę o tym rozmawiać.” – odparł Adriano Galliani.

14:52 – Jak donosi portal Milannews.it już dziś wieczorem możliwe jest oficjalne potwierdzenie transferów, wszystko zależy od Zlatana, jak szybko dogada się z PSG.

15.06 – Leonardo właśnie przybył na Parco dei Principi wypowiadając następujące słowa: „Obecnie prowadzimy negocjację z agentem Ibry – Mino Raiolą. Czy byłem wczoraj w Szwecji?. Nie chce mówić zbyt dużo teraz na ten temat . We Włoszech mówi się zbyt wiele o rynku transferowym, musicie być cierpliwi, wszystko okaże się w najbliższym czasie. „ – powiedział dyrektor sportowy francuskiego klubu – PSG.

15.22 – Jak Donosi portal milannews.it , Milan blokuje cały czas transfer Mattia Destro w szeregi Rossoneri, cały czas czekając na decyzję Ibry. Według żurnalisty – Alfredo Pedulli, rano przy Via Turati zawitał agent utalentowanego napastnika. Wygląda na to , że sprawa jest poważna, a odejście najlepszego strzelca Serie A nieuniknione.

15.31 – Oprócz Zlatana Ibrahimovicia do transakcji może zostać włączony Thiago Silva.
Wszystko jest bowiem w rękach Brazylijczyka a nie jest wcześniej sądzono Milanu, który rzekomo miał sprzedać dwójkę zawodników. Jeżeli Silva zadecyduje się przenieś do Paryża, Rossoneri znaleźli już jego następce… ma nim zostać wychowanek Milanu- Davide Astori obecnie reprezentujący barwy Cagliari Calcio. Wczoraj podczas konferencji prasowej wychowanek Milanu powiedział : „Pragnę pozostać w Cagliari i stać się jedną z jaśniejszych gwiazd Serie A” – zostawiając tym samy otwarte drzwi do ewentualnego zakontraktowania zawodnika przez jakiś większy klub, który zadecyduje się go pozyskać.

15.52 – Zaczynają pojawiać się spekulacje, że Ibra jednak zadecyduje się przenieść do PSG i podpisać 3-letni kontrakt na mocy, którego będzie inkasować 15 mln. € netto za sezon gry we francuskim klubie. Choć niektóry twierdzą, że pensja rosłego napastnika , może jeszcze wzrosnąć.

16.02 – Według SKY Sport24 z Francji dociera coraz więcej informacji o możliwym przybyciu w godzinach wieczornych do Paryża – Zlatana Ibrahimovica. Tym czasem w siedzibie Milany przy Via Turati od dwóch godzin trwa spotkanie panów: Gallianiego i Braidy, których celem jest omówienie mercato Milanu.

16.04 – Trwają sprawy indywidualne między Ibrą a Paryskim klubem. Według znanego dziennikarza Gainluci di Marzio , do Paryża właśnie przylecieli Mino Raiola (agent zawodnika) i jego adwokat – Rigo w celu omówienia kontraktu szwedzkiego zawodnika.
Milan cały czas czeka…

16.06 – Jak donosi wysłannik włoskiej stacji informacyjnej – SKY Sport , Mino Raiola zaprzeczył obecności Zlatana Ibrahimovica w stolicy Francji.

16.15 – Ibra jest o krok od PSG! – jedyną przeszkodą od wystosowania oficjalnego potwierdzenia o transferze Zlatana w szeregi PSG stanowią żądania rosłego napastnika, który liczy na wyższą pensję niż obecnie dostaje w Milanie – 12 mln.€ . Francuski klub nie chce na to przystać, doskonałym przykładem jest Carlos Tevez , który w styczniu żądał gaży w wysokości – bagatela 16 mln. €!.

16.16 – Mino Raiola dotarł do siedziby francuskiego klubu, odmawiając dziennikarzom jakiegokolwiek komentarza… Teraz zaczną się rozmowy pomiędzy agentem zawodnika a Leonardo.

16.36 – Jak donosi Paryski dziennik – L’Equipe , Ibre cały czas dzielą od PSG, zawyżone wymagania odnośnie pensji jaką zawodnik miałby inkasować przez 3 lata swojego kontraktu.

_______________________________________________________________________________________

Jak podaje dziennikarz Milannews.it – Enrico Ferazzi , w przypadku odejścia Thiago Silvy zastąpi go nie kto inny jak … Astori!.

16.55 – L’Equipe twierdzi, że transfer Ibry do PSG to transakcja wiązana i równoznaczna z dołączeniem Thiago Silvy do PSG. Jak twierdzi francuski dziennik , oferta opiewa na 65 mln. € a Milan jest klubem z problemami finansowymi, więc nie mogą pozwolić sobie na odrzucenie tak intratnej oferty.

17.35 – Zdaniem reporterów SKY Sport 24 znajdujących się obecnie w Paryżu wśród dziennikarzy ze stolicy Francji panuje wielki optymizm , krążą pogłoski iż cała transakcja zamknie się w przeciągu 45 najbliższych minut…

18.12 – Negocjacje między PSG a agentem zawodnika – Mino Raiolą przebiegają jak na razie bardzo powoli zostało jeszcze wiele detali do omówienia a w szczególności najważniejszą rzeczą są zarobki Szweda.
Co do Thiago Silvy sytuacja wydaje się być dosyć klarowną, jeżeli chodzi o niego to Brazylijczyk dogadał się już z francuskim klubem kilka tygodni temu.

18.22 – Wydaje się , że porozumienie między zainteresowanymi stronami jest już bardzo bliskie… Nam pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji.

18.40 – Wciąż odbywa się spotkanie pomiędzy dyrektorem sportowym PSG: Leonardo a Mino Raiolą w siedzibie klubu .
Natomiast jak informują włoskie media , Adriano Galliani opuścił już siedzibę Milanu przy Via Turati i nadal czeka na wieści z Francji…

19.11 – Według Ganluci di Marzio – dziennikarza SKY Sport, na początku negocjacji Leonardo zaproponował Ibrahimoviciowi 4-letni kontrakt na mocy, którego Szwed miałby inkasować 9 mln. € za sezon gry. To i tak jest stanowczo za mało, rosły napastnik w Milanie zarabia 12 mln.€ i oczekuje znacznie więcej od francuskiego klubu.

19.12 – Natomiast na antenie SKY Sport 24 , Gianluca Di Marzio wypowiedział się nt. ewentualnych ruchów transferowych Milanu, zobaczmy co miał do powiedzenia: ” Dede wydaje się, iż nawet w przypadku transferu Silvy do PSG nie zasili szeregów Rossoneri, powód jest prosty, przedłużył kontrakt z obecnym pracodawcą – Vasco da Gama, a także to iż zawodnik nie posiada paszportu EU*. Bardziej prawdopodobne są transfery takich zawodników jak Astori czy Rolando z Porto”. Ten ostatni wyceniany jest na ok. 15 mln.€ …
*Jedno z dwóch miejsc Non EU zajął młody bramkarz Milanu – Gabriel , także Milanowi pozostało tylko jedno miejsce dla zawodnika spoza UE, które musi mądrze wykorzystać.

19.40 – Negocjacje pomiędzy przedstawicielami francuskiego klubu a agentem zawodnika trwają już dobre 3 godziny. Jak relacjonuje SKY Sport , Ibra żąda ok. 14-15 mln.€ za sezon gry!

19:50 – Jak informuje Sky Sport 24 spotkanie Leonardo – Raiola właśnie się skończyło, ale nie ma wiadomości na temat stanu negocjacji.

 

Jeżeli chodzi o sumę odstępnego jaką PSG musiałoby przelać na konto Milanu za samego Ibrahimovicia , to oscyluje ona w granicach 32 mln.€.

20.20 – Jak donosi włoska agencja prasowa ANSA , Silvio Berlusconi potwierdził spotkanie z przedstawicielami PSG, którego tematem będzie sprzedaż Zlatana Ibrahimovicia i Thiago Silvy w szeregi francuskiego klubu.

20:40 –Jak donosi portal Milannews.it, Mino Raiola nie doszedł jeszcze do porozumienia z przedstawicielami PSG.

21:05 – „Tak sprzedałem Ibrahimovicia i Silve do PSG, tak oszczędzamy 150 mln euro w dwa lata” – miał powiedzieć prezydent Milanu Silvio Berlusconi.

21.08 – Według relacji znanego włoskiego dziennikarza Gazetta.it – Carlo Laudisa, Zlatan Ibrahimović przystanie na oferte paryżan i uda się do Francji, aby podpisać kontrakt.

21:50 – Jak podaje RMC Sport negocjacje zakończyły się sukcesem. Zlatan dostanie dwu letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok i pensją okolo 12,5 mln euro rocznie, a Milan zarobi na nim i Silvie około 70 mln euro.

22.11 – „Jesteśmy w stały kontakcie z Milanem oraz PSG” – tak oto dla włoskiego Tuttomercatoweb.com krótko skwitował agent Brazylijskiego defensora rossoneri – Paulo Tonietto.
Ponadto: „Obecnie wraz ze swoim klientem przebywamy w Brazylii, jednak nadal nic konkretnego nie wiemy. Negocjacje trwają , zobaczymy co wydarzy się w najbliższych godzinach” – dodał

22.50 – Wygląda na zwrot całej sytuacji, jak informuje nas Gianluca di Marzio jutro ( dzisiaj ) ma odbyć się decydujące spotkanie dotyczące obu transakcji. Szwedzki napastnik początkowo poprosiło o 3-letni kontrakt na mocy, którego miałby inkasować 15 mln. $. Natomiast PSG nadal upiera się przy swoim – 4-letnia umowa i zarobki w wysokości 9 mln.€ za sezon. Nie wiadomo jak skończy się cała transakcja i czy w ogóle do niej dojdzie, jedno jest pewne Milan nie odrzuci oferty, wszystko jest w rękach swoich zawodników.
Zaś jak donosi SKY Sport Adriano Galliani obecnie przebywa w Forte dei Marmi.

8.55 – Według informacji zebranych przez dziennikarzy SKY Sport Brazylijskiego defensora ewentualnie zastąpi ktoś z dwójki Astori-Rolando a Ibrahimovicia : Tevez lub Dżeko dodatkowo na 100% do Milanu zawita Mattia Destro…

10:18 – „Jesteśmy bardzo daleko od kompromisu”- miał powiedzieć Mino Raiola, na dziś zaplanowane są kolejne spotkania na lini agent Ibry – Leonardo

10:23 – Jak podaje Sky Sport News AC Milan złożył oficjalną ofertę ze Carlosa Teveza.

10:32 – L’Equipe podaje, że Zlatan ma zarabiać w PSG przynajmniej tyle ile zarabia w Milanie.

10:45 –Raiola dla La Gazetta dello Sport: „Dla PSG Zlatan staje się numerem jeden”

10:54 – Jak podaje Gazetta dello Sport, Zlatan może przybyć dziś do Paryża, aby przejść testy medyczne, nie wiadomo kiedy Silva przybył by do stolicy Francji, ponieważ przygotowuje się do IO, które odbędą się w Londynie.

10:55 – Jak podaje Le Figaro AC Milan otrzyma za Ibre 25 mln, a za Silve 40 mln, a do tego możliwe jest 9 mln bonusów.

11:46 – Jak podaje francuska prasa, Ibra zażądał 12 mln rocznie i 3 mln bonusów.

12:05 – Mino Raiola przybył już na Parco dei Principi, gdzie mają odbyć się dalsze negocjacje.

12:29 – Jak informuje milannews.it obie strony wydają się być coraz bliżej porozumienia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentarze

  1. DAWID 29 pisze:

    Dzisiaj na telegazecie przeczytałem, że Ibrahimović i Silva już przeszli do PSG, a ich kolejnym celem transferowym ma być Luka Modrić. Źle się poczułem, ale widzę, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Gdyby przyszedł do nas Dzeko i Rolando na ich miejsce byłoby ok. Do borny mógłby jeszcze dołączyć Ogbonna. Co wy na to? Plus ich sprzedaży jest taki, że Galliani powiedział: „Nikt nie odejdzie, nikt nie przyjdzie” – a więc transfery będą. Oczywiście ironia z mojej strony co do tego ostatniego 😉

Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.